Wychowawca

2023-09-01 ID OFERTY: 885249

Powiatowe Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich jest jednostką organizacyjną Powiatu Wrocławskiego i zapewnia wspólną obsługę dla trzech placówek opiekuńczo-wychowawczych. Placówki funkcjonują w oparciu o tzw. systemie rodzinnym i przeznaczone są dla dzieci, które w danym momencie nie mają możliwości powrotu do rodziny naturalnej. Jednym z głównych celów jest zapewnienie podopiecznym poczucia bezpieczeństwa, przynależności i akceptacji m.in. poprzez wykonywanie przez nich obowiązków życia codziennego. Zadaniem POW jest zapewnienie dzieciom całodobowej opieki, wychowania oraz  kontynuacji nauki na odpowiednim poziomie kształcenia. Zapewniony jest również rozwój zainteresowań i pasji wychowanków Podopieczni objęci są działaniami terapeutycznymi.

Wymagania:

    • Wykształcenie kierunkowe (pedagogika, psychologia, nauki społeczne)

    • Doświadczenie w pracy z dziećmi będzie dodatkowym atutem

    • Cierpliwość, kreatywność i empatia

    • Umiejętność pracy zespołowej

    • Otwartość na nowe doświadczenia i chęć doskonalenia swoich umiejętności

Zadania:

    • Organizowanie pracy wychowawczej w grupie

    • Opracowywanie planu pomocy dziecku w porozumieniu z pedagogiem, psychologiem, pracownikiem socjalnym oraz innymi specjalistami,

    • Praca indywidualna z dzieckiem,

    • Współdziałanie z rodzicami i opiekunami prawnymi dziecka,

    • Wdrażanie wychowanków do przestrzegania higieny osobistej oraz porządku i czystości otoczenia, prac samoobsługowych i porządkowych,

    • Dbanie o utrzymanie dobrego stanu zdrowia dziecka oraz opieka w czasie choroby,

    • Współpraca ze szkołami do których uczęszczają wychowankowie,

    • Zaopatrzenie wychowanków w odpowiednią odzież i inne przedmioty osobistego użytku,

    • Przygotowanie wychowanka do samodzielnego życia od momentu umieszczenia go w placówce,

    • Opracowywanie  planów pracy i sprawozdań z wykonanych zadań.

Oferujemy:

    • Praca w młodym i dynamicznym zespole

    • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę

    • Praca w pełnym wymiarze godzin w systemie ciągłym polegająca na całodobowym zapewnieniu opieki małoletnim dzieciom

    • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze + dodatki do wynagrodzenia

    • Dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Zapraszamy do wysłania CV na adres e-mail: sekretariat@pcus.pl. Więcej informacji - tel: 71/316-66-42