Główna Księgowa/Główny Księgowy

2023-12-21 ID OFERTY: 924643

Dla naszego klienta – firmy produkcyjnej zlokalizowanej w Czaplinku, poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Głównego księgowego/Głównej księgowej.

Zakres obowiązków:

  • Kierowanie zespołem księgowym.
  • Prowadzenie pełnej dokumentacji księgowej zgodnie ze standardami rachunkowości.
  • Analiza podatkowa, wyliczanie podatku dochodowego CIT, rozliczenie podatku PIT.
  • Zarządzanie procesami zamknięcia miesiąca (np. wycena zapasów, rozliczanie przychodów MR, ewidencja środków trwałych).
  • Relacje z instytucjami zewnętrznymi i organami rządowymi, przygotowywanie sprawozdań do GUS i NBP.
  • Zarządzanie procesem audytu finansowego, sporządzanie sprawozdań finansowych.
  • Przygotowywanie informacji finansowych dla kierownictwa, okresowo oraz doraźnie w zależności od potrzeb.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym.
  • Wcześniejsze doświadczenie na podobnym stanowisku lub ponad 5 lat doświadczenie na samodzielnym stanowisku w księgowości, najlepiej w środowisku produkcyjnym.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
  • Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Znajomość systemu ERP biegła znajomość MS Office w szczególności Excel.
  • Umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków, komunikacji i prezentacji wyników.
  • Samodzielność w działaniu.

Co oferujemy:

  • Stabilną formę zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwości rozwoju w firmie o profilu międzynarodowym.

Hays Poland sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia zarejestrowaną w rejestrze prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 361.